Anasayfa     Hakkımızda     Projelerimiz     İletişim

İnşaat   |   Peyzaj   |   Personel ve Araç Temini   |   Rekreasyon Alanları   |   Restorasyon

 

Peyzaj ve Bahçe Düzenlemesi

Peyzaj Tasarımı Nedir ?


Peyzaj Tasarımı, bir tasarım ve sanat geleneği olan doğa ve kültürü birleştiren peyzaj tasarımcıları tarafından uygulanan profesyonel Firmamızın hizmetlerinden birisidir.

Firmamız, tasarımla birlikte öncelik verdiği bilimsel veriler doğrultusunda ekolojik, sosyal, çevresel, ekonomik, iklimsel, teknolojik, arazinin yapısı, yakındaki çevre, bitkilendirme, yenilikçi gibi faktörlere önem vermektedir. Sorunlar ve olanaklar sonucu, doğal, tarihi ve kültürel değerleri koruyarak yasal çevreler ışığında insan-flora-fauna ilişkisini ön planda tutup, ihtiyaçlar ve gereksinimler doğrultusunda çalışmalar yaparız.

Mekansal organizasyon ve analizine önem gösteririr, bu sayede başarılı projeler ortaya koyarız. Firmamız, tasarımları şehirsel yerleşimlerin bir kısmını yada hepsini kapsayan şehirsel ve özel çalışamları kapsayan şehir yenileme ve bakım çalışmaları yürütür. Firmamız, topluma açık yeşil alanların (parklar, alanlar, dinlenme alanları, yaya yolu ve bölgesi, kıyı bantları, botanik bahçeleri, hayvanat bahçeleri, çocuk bahçeleri, oyun alanları spor alanları, otopark vb.) yapısal ve bitkisel tasarımını yapar, uygulama ve bakımını yürütme hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra Toplu kullanım alanları ve toplu konut alanları (üniversite, avm, işyerleri, toplu konutlar, siteler)’nın peyzaj tasarım, uygulama ve bakım çalışmalarını yürütme hizmetleri vermektedir.
Firmamız, peyzaj tasarımlarını uygularken PEYZAJ PLANLAMASI’na son derece önem verir.

Peyzaj Planlaması Nedir ?

Peyzaj Planlaması Nedir ?
Peyzaj Planlama; tabii ve kültürel süreçlerin ve kaynakların tanımladığı hayat ortamlarının, savunma-kullanım balansının sağlanması ile kentsel, kırsal ve endüstriyel, turistik ve benzeri kullanımlarda var olan ve olası etraf meselelerinin giderilmesi ve önlenmesi temelinde, kamu ve toplum faydasını gözeterek açık ve/veya yeşil alanların oluşturulmasında, savunma, onarım, yenileme, onarım ve idaresi ile tasarı ve projelerin uygulanmasını içeren ve sürdürülmesi temelinde alan kullanım projeleri üreten planlamadır.


Öveçler Vadisi - 2013
 

 

 

Kelebek Su Parkı - 2014
 
YAPTIKLARIMIZ
Etimesgut Kelebek Su Parkı

Öveçler Vadisi

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği

Hizmet ve Araç Temini

HARİTADA YERİMİZ HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM
Anasayfa
Hakkımızda
Projelerimiz

İnşaat

Peyzaj

Personel ve Araç Temini

Rekreasyon Alanları

Restorasyon
İletişim
ALKO ÇEVRE PEYZAJ İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ERAL İNSAN KAYNAK. PEYZ. İNŞ. TEM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Adres:
Ayvalı Mah. Kardeşler 1 Sok.
No:12/A Keçiören/ANKARA

Tel: 0312 437 27 27
Fax: 0312 315 00 15